fbpx
Serwis, dzierżawa, wynajem i naprawa kserokopiarek - Warszawa, Ursynów, Mokotów, Ochota

Wybór drukarki atramentowej pod względem parametrów

08-03-2021 AdminSerwis

Na rynku możemy znaleźć mnóstwo urządzeń, różniących się wielkością, wagą czy różnymi podzespołami. Każda firma produkująca drukarki kładzie nacisk na coś bardziej a na niektóre rzeczy mniej. Na rynku możemy znaleźć drukarki atramentowe takich producentów jak:

– Brother

– Canon

– Epson

– Lexmark

– HP

– Samsung

– Xerox

Jak możemy zauważyć producentów drukarek jest bardzo dużo, jednakże polityka sprzedażowa każdej z firm jest bardzo podobna. Na czym dokładnie polega polityka sprzedażowa i jaką lepiej pod względem parametrów zakupić drukarkę przedstawimy w niniejszym artykule.

 

Większość klientów decyduje się na zakup drukarek atramentowych z tego powodu, że jest szeroki wybór, a na dodatek są w bardzo przystępnych cenach. Producenci już od lat niestety wykorzystują różne chwyty marketingowe a między innymi bardzo niska cena zakupu urządzenia. Niska cena wpływa na świadomość klientów i tym samym szybciej potencjalny klient podejmie decyzje na zakup takiego urządzenia. Czasami nawet jest tak, że urządzenia różnią się aż o 600zł, a podzespoły mają te same. Jednakże podzespoły podzespołami, ale już inaczej niestety wygląda wymiana materiałów eksploatacyjnych. Szerzej zostanie omówione to w poniższym artykule. Co więcej, każda drukarka zarówno ta droższa czy tańsza opiera się na tym samym, czyli na ciągłym inwestowaniu. Na bieżąco musimy wymieniać tusze co w dłuższym horyzoncie czasu, przyczynia się do niemałego wydatku.

Na co zwrócić uwagę, aby nie dać się zmanipulować ceną producenta za daną drukarkę atramentową

– koszt zakupu tuszy do drukarki – tusze możemy podzielić na trzy kategorie: tusze oryginalne, tusze zamienniki, tusze zamienniki, ale regenerowane. Różnice cenowe potrafią być czasami niewyobrażalnie duże. Jednakże w pierwszej kolejności powinno się zwrócić uwagę na cenę tuszy oryginalnych. Ponieważ to one są pierwowzorem kształtowania cen zamienników. Jeśli tusz oryginalny będzie drogi to jest bardzo prawdopodobne, że zamiennik również będzie utrzymywał wysoką cenę. Tak jak mielibyśmy to ustawić w kolejności od najdroższych do najtańszych to zdecydowanie tusze oryginalne, będą najdroższe następnie zamienniki, ale nie regenerowane, a na samym końcu najtańszą wersja będą tusze zamienniki regenerowane.

– dostępność tuszy – drugim ważnym aspektem jest ich dostępność. Czasami bywa tak, że trzeba czekać na dostępność danego tuszu 2 tygodnie i niezależnie czy jest to zamiennik, czy oryginał. Często jest to widoczne, kiedy wychodzi nowy model drukarki. Dany model drukarki przeważnie jest dostępny w większości sklepów. Jednakże już sam wkład to drukarki jest tylko dostępny w nielicznych sklepach. Przez co wybrane sklepy mogą ustalać różne ceny i czasami mogą być to ceny bardzo zawyżone.

– wydajność tuszy – kolejnym ważnym parametrem jest ich wydajność. Często jest tak, że np. tusz ma standardową pojemność 9 ml i kosztuje 100 zł, a do innego modelu drukarki tusz o standardowej pojemności np. 21 ml będzie kosztował tyle samo. Jest to na tyle istotny parametr, który po miesiącu może pokazać klientowi, jak droga jest inwestycja w daną drukarkę. Warto dodać, że przeważnie zamienniki są o wiele wydajniejsze niż oryginały. Ponieważ oryginały są wypełniane np. do połowy, a np. nasze zamienniki, które sprzedajemy są w tym samym pojemniku na tusz, ale są wypełnione w całości. Co pozwala znacznie więcej wydrukować stron, a przy tym cena jest niższa lub porównywalna do cen tuszy oryginalnych,

– technologia tuszy – jest to ilość tuszy, która wchodzi do danej drukarki. Załóżmy, że bierzmy tylko pod uwagę drukarki atramentowe kolorowe. Możemy wyróżnić dwa rodzaje kompletów tuszy. Pierwszy komplet tuszy to taki, który składa się z tuszu czarnego i tuszu CMY. Tusz CMY to jeden tusz z barwą wszystkich kolorów. Drugi komplet tuszy to taki, który składa się z 4 oddzielnych tuszy. Jeden czarny, jeden żółty, jeden czerwony i jeden niebieski. Przy zakupie drukarki powinniśmy brać to pod uwagę, ponieważ znaczniej taniej nam wyjdzie pierwszy komplet, który będzie składał się z dwóch tuszy czarnego i kolorów. Każdy model drukarek ma inne zastosowanie. Przed zakupem powinno się dokładnie sprawdzić, czy drukarka ma pojedynczy wkład atramentowy (każdy oddzielny wkład, czyli czarny, niebieski, czerwony, żółty) czy dwa tusze (czarny + kolorowy tusz zespolony CMY).

 

Pamiętaj, przed zakupem urządzenia zastanów się dwa razy !!!