fbpx
Serwis, dzierżawa, wynajem i naprawa kserokopiarek - Warszawa, Ursynów, Mokotów, Ochota

Problemem podawania papieru przez drukarkę

11-03-2021 AdminSerwis

Borykasz się z problemem podawania papieru przez drukarkę ? Jeśli tak to dobrze trafiłeś, ponieważ nie jesteś sam z Tym problemem. Duża liczba osób, która posiada drukarki atramentowe czy laserowe również prawdopodobnie posiada ten problem. Jest to bardzo powszechny i popularny problem występujący w drukarkach. Często potrzebujemy pilnie wydrukować jakiś dokument, a drukarka sygnalizuje nam komunikat np. o zaciętym papierze w drukarce. Problemów z podawaniem papieru może być mnóstwo. Jednakże w poniższym artykule przedstawimy kilka sposobów i metod, które będziesz mógł wykonać je sam w dodatku bez wychodzenia z domu. Dzięki tym sposobom bardzo możliwe, że sam naprawisz drukarkę i nie będziesz potrzebował zanosić jej do serwisu.

 

Poniżej prezentujemy listę przyczyn, które mogą mieć znaczny wpływ na problem z podawaniem papieru:

– Pierwszym najczęściej popełnianym błędem, który popełnia właściciel drukarki jest nieprawidłowo ułożony papier w podajniku. Należy na samym początku wyjąć podajnik i sprawdzić, czy ułożone kartki nie są pogięte, wilgotne czy podarte. Nawet lekko pogięta kartka może stanowić problem dla drukarki, aby pobrać papier. W tym wypadku należy wyjąć wszystkie kartki i zostawić tylko takie, które mają akceptowalny stan. Co więcej, podczas gdy wyjmiemy cały podajnik odpowiedzialny za podawanie kartek, należy sprawdzić, czy sam podajnik nie jest uszkodzony. Przyczyną może być nawet lekkie zanieczyszczenie. Znajdujący się kurz czy brud można w bardzo szybki i prosty sposób usunąć szmatką z mikrofibry.

– Kolejnym częstym powodem, który przyczynia się do problemów z podawaniem papieru, są rolki. Rolki są głównym elementem, który jest odpowiedzialny za pobieranie papieru. Ich budowa jest wręcz banalnie prosta. Złożone są z plastiku i gumowej części. W momencie, gdy zostanie do drukarki zlecone jakieś zadanie związane z wydrukowaniem dokumentu, rolka się obraca, dotyka papier, a następnie pobiera do urządzenia i następuje wydruk zleconego dokumentu. Częstym powodem niepobierania papieru jest zużycie rolki. Rolki powinno wymieniać się co jakiś czas. Zarówno możemy je wymienić sami, jak i mogą Państwo oddać do naszego serwisu. Nasz serwis dobierze i zaproponuje pasujące rolki do konkretnego modelu drukarki, a na dodatek w przystępnej cenie wraz z wymianą.
– Kolejnym sposobem, który mógłby pomóc w rozwiązaniu problemu z podawaniem papieru, jest nic innego jak reset drukarki. Każdy model drukarki resetuje się w inny sposób. Aby prawidłowo zresetować drukarkę najlepiej zobaczyć w instrukcji załączonej przez producenta. W instrukcji powinno być pokazane co krok po kroku, należy zrobić.

– Ostatnim sposobem i zarazem ostatnią deską ratunku jest oddanie drukarki do serwisu. Jeśli borykasz się z takim problemem z chęcią Ci pomożemy. Napisz do nas na e-mail: biuro@datajet.pl lub zadzwoń pod numer 22 240 83 69, a my Ci wszystko powiemy i jak najszybciej pomożemy.

Pamiętaj, dbaj o swoją drukarkę i wykonuj regularnie konserwacje !!!