fbpx
Serwis, dzierżawa, wynajem i naprawa kserokopiarek - Warszawa, Ursynów, Mokotów, Ochota

Drukarka monochromatyczna, dlaczego powinieneś ją mieć w biurze ?

15-03-2021 AdminSerwis

Na rynku jest bardzo duża ilość różnych modeli. Jedną z większych grup występujących na rynku są drukarki laserowe monochromatyczne. Zastanawiałeś się kiedyś, czy nie warto mieć przy najmniej chociaż jednej drukarki laserowej monochromatycznej? W poniższym artykule przedstawimy powody, dlaczego warto mieć drugą drukarkę laserową w biurze.

Po pierwsze zużycie tonerów kolorowych. Mało kto wie, ale nawet jeśli drukujemy coś w odcieniach czarno białych to niestety kolor powoli również się, zużywa. Z drukarki kolorowej powinniśmy korzystać, wtedy kiedy chcemy coś wydrukować w kolorze, a jeśli mamy zamiar drukować dokumenty tylko w czerni to o drukarce CMYK, powinniśmy zapomnieć. CMYK, czyli drukarka, która drukuje w kolorze. Lepszą opcją, która pozwoli zużyć mniej tuszu i tylko zużyć tusz czarny (przy drukowaniu dokumentów czarno-białych) będzie drukarka monochromatyczna. Taka opcja z pewnością zmniejszy nam koszty ponoszone na zakup nowych materiałów eksploatacyjnych. Dla przykładu koszt tonerów laserowych i ilość wydrukowanych stron.

Drukarka laserowa kolorowa:

– Toner czarny, wydajność na 2200 stron, cena 109 zł

– Toner czerwony, wydajność na 1900 stron, cena 149 zł

– Toner niebieski, wydajność na 1900 stron, cena 149 zł

– Toner żółty, wydajność na 1900 stron, cena 149 zł

 

Drukarka laserowa monochromatyczna:

– Toner czarny, wydajność na 2500 stron, cena 79 zł

Wniosek jest jeden. Jeśli planujemy drukować dokumenty czarno-białe wybór jest tylko jeden. Powinniśmy nabyć drukarkę laserową monochromatyczną. Nie dojść, że toner jest wydajniejszy to o wiele tańszy niż toner do drukarki kolorowej.

Po drugie, drukujesz nie regularnie w firmie ? Kupuj tylko i wyłącznie drukarkę laserową. Ponieważ drukarki atramentowe mają to do siebie, że przy nieregularnym drukowaniu głowice zasychają. Gdy tak się stanie, naprawa takiej drukarki może być droższa niż sam zakup nowej. Natomiast drukarki laserowe mają to do siebie, że drukarka może stać przez miesiące nieruszana, a i tak będzie nadal działała prawidłowo, a z tonerem nic się nie stanie.

Po trzecie, jeśli zależy ci na szybkości wydruku to lepszą opcją, są drukarki laserowe monochromatyczne. Jeśli będziesz drukował kilka stron to różnicy, możesz nie odczuć. Natomiast jeśli będziesz planował wydrukować więcej niż te kilka stron to różnica, będzie kolosalna. Np. porównując atramentówkę do drukarki laserowej to, jest niewyobrażalna różnica. Poniżej przykładowy czas drukowania i szybkość wydruku. Laser jest w stanie wydrukować 22 strony w minutę. Natomiast atramentówka 6 stron w minutę. Różnica jest już zauważalna gołym okiem.