fbpx
Serwis, dzierżawa, wynajem i naprawa kserokopiarek - Warszawa, Ursynów, Mokotów, Ochota

Własne urządzenie, a wynajem

29-03-2021 AdminSerwis

 

Otwierasz firmę lub już ją prowadzisz i jesteś na etapie kupowania nowych urządzeń do biura ? Dobrze trafiłeś, ponieważ w tym artykule wyjaśnimy za czym przemawia każda z opcji. Ponieważ zarówno jedna jak i druga ma swoje wady i zalety.

 

Często jest tak, że urządzenia drukujące są bardzo drogie. Co więcej jak już kupujemy urządzenie do firmy to przeważnie decydujemy się na zakup kserokopiarki. Wyróżniają się wydajnością, szybkością i są opłacalniejsze w eksploatacji niż urządzenia wielofunkcyjne. Jednakże są często 5x krotnie droższe niż inne urządzenia występujące na rynku. Co za tym idzie firma, której jest bardzo potrzebne urządzenie, ale nie stać firmę wydać w danym momencie np. 10 000 zł za maszynę, często decydują się na wynajem. Dlaczego ? Ponieważ wynajem pozwoli takim firmą płacić tylko jakąś część kwoty co miesiąc i tym samym nie obciąża, aż tak znacząco budżetu firmy. W takim razie kiedy kupić własne urządzenie, a kiedy wynająć.

Wynajem urządzenia – wynajmuje się na określony czas przeważnie 2-3 lata. Wysokość czynszu zależy od urządzenia, które jest wynajmowane. Płaci się za użytkowanie – istotna jest forma drukowania monochromatycznie czy w kolorze oraz ilość wykonywanych kopii, ponieważ te dwa czynniki przyczyniają się w głównej mierze do miesięcznego czynszu. Nie ma jednolitej oferty wynajmowanych urządzeń. Do każdego klienta powinno podchodzić się indywidualnie, ponieważ każdy ma inne potrzeby.

Zalety wynajmu:

– Brak konieczności ponoszenia jednorazowych kosztów związanych z zakupem urządzenia

– Zoptymalizowane koszty wydruków – dobrane rozwiązania pod klienta

– Nie trzeba pamiętać o przeglądach technicznych czy konserwacji to wszystko stoi w rękach dawcy sprzętu

– Materiały eksploatacyjne – tonery są dostarczane bezpłatnie w ramach wynajmu.

– Możliwość większej kontroli nad miesięcznymi wydatkami na wydruki

– Opłata za dzierżawę jest kosztem uzyskania przychodu pomniejsza więc podatek dochodowy

– Możliwość odkupienia urządzenia po atrakcyjnej cenie

– Drukarka monochromatyczna (wydruki czarno-białe) od 79,00 netto miesięcznie

– Urządzenie wielofunkcyjne lub kserokopiarka (drukowanie, skanowanie, fax, kopiowanie, praca w sieci) od 99,00 netto miesięcznie

 

Natomiast w skrócie mówiąc zakup urządzenia też jest bardzo dobrą opcją, ale niestety nie dla wszystkich. Opcję tą odrzucają z góry firmy, które nie chcą albo nie są w stanie w danym momencie przeznaczyć tyle pieniędzy na zakup nowego urządzenia. Plusami zakupu takiej np. kserokopiarki jest to, że posiadamy takie urządzenie na własność. Możemy z taką kserokopiarką robić dosłownie co nam się podoba. Sami decydujemy kiedy wypadało by zrobić przegląd urządzenia, a kiedy wymienić tonery czy bębny.

 

Powyżej opisaliśmy czynnik finansowy, który odgrywa największą rolę w podjęciu decyzji. Jednakże warto przeanalizować jeszcze pod kątem ilości drukowanych stron w miesiącu. Ponieważ czasami bardziej będzie opłacało nam się zakupić urządzenie, niż np. wynająć. W dłuższej perspektywie czasu np. 3 miesiące od wynajmu może kosztować nas to drożej. Wszystko zależy od rodzaju urządzenia czy jest to jakieś nowe urządzenie na rynku, czy ma już kilka ładnych lat i nie posiada najnowszych funkcji itp.