fbpx
Serwis, dzierżawa, wynajem i naprawa kserokopiarek - Warszawa, Ursynów, Mokotów, Ochota

Triumph-Adler – historia

04-08-2021 AdminSerwis

Triumph-Adler to niemiecka firma, która posiada główną siedzibę w Norymberdze. Firma z maszyn do szycia i producenta sprzętu biurowego przekształciła się na dostawcę usług w obszarze Managed Document Services (MDS). Triumph obecnie jest częścią Grupy Kyocera i jest reprezentowana w 60 lokalizacjach na całym świecie. Grupa obejmuje dostawcę usług finansowych TA Leasing GmbH, firmy UTAX GmbH (handel specjalistyczny dystrybucją), UTAX, TA Professional Service GmbH oraz ITST GmbH.

To wł   aśnie w Niemczech firma TriumphAdler jest jedną z najbardziej znanych marek. Za początki tego koncernu uznaje się datę 1896 rok. Grupa ta została założona przez Siegfrieda Bettmanna. Na samym początku istnienia firma była odpowiedzialna za produkcję maszyny do pisania Adler 7. Była to najsłynniejsza wersja, która produkowana była aż do 1936 roku. Tym sposobem Triumph Adler stał się głównym liderem w tworzeniu i produkowaniu maszyn do pisania. Maszyny były wyjątkowe i unikatowe. Co warto dodać to to, że Triumph Adler był odpowiedzialny za stworzenie maszyny do pisania dla papieża Piusa XI. Z każdym rokiem firma poszerzała swój asortyment i tak stworzyła dużo przydatnych systemów i maszyn biurowych. Do takich systemów możemy zaliczyć między innymi: Alphatronic P1 / P2 , Alphatronic P3 / P4, Alphatronic P30 / P40,Model MSX 3200. Co więcej, do maszyn biurowych zaliczamy: Systemy komputerowe (kompatybilne z IBM), komputery mobilne, laptopy, systemy komputerowe średniej technologii danych, wcześniej wspomniane maszyny do pisania, kalkulatory i zachwalane do dziś drukarki laserowe. Tym sposobem poszerzając przez lata swój asortyment, firma stała się jednym z największych producentów różnego rodzaju maszyn biurowych. Lata 90. XX wieku były przełomowym wydarzeniem w historii firmy. W tych czasach nastąpiła zmiana głównej siedziby firmy Triumph Adler. Finalnie zmiana siedziby okazała się strzałem w dziesiątkę i tym samym dobrym ruchem marketingowym. To właśnie w tym czasie Triumph Adler połączył się z Kyocerą. Dzięki takiemu połączeniu Triumph Adler stał się jednym z głównych udziałowców japońskiej firmy Kyocera w produkowaniu i wypuszczaniu do globalnej sprzedaży drukarek i kserokopiarek.

Współpraca Triumph Adlera z Kyocera nie trwała wiecznie. Po latach wspólnej współpracy postanowili znów działać na własną rękę. Tym sposobem firma Triumph stała się samodzielną firmą, która była i jest odpowiedzialna za produkcję drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych, a także kserokopiarek. Triumph Adler nie potrzebował współpracy, aby w późniejszych latach stać się najbardziej rozpoznawalną firmą dostarczającą urządzenia drukujące. Ich sprzedaż po każdym kolejnym roku tylko i wyłącznie rosła i tak w 2018 roku zanotowali rekordową sprzedaż urządzeń biurowych w wartości około 302 mln euro. Powodów do tego sukcesu może być wiele. Jednakże to, co wyróżnia opisywaną firmę w tym artykule od konkurencji jest fakt, że duży nacisk kładziony jest na innowacyjność i stosowanie szeroko rozumianych nowych rozwiązań IT. Kolejnym elementem jest cena i jakość. Produkty marki Triumph Adler cechują się tańszymi odpowiednikami od urządzeń znanej marki Kyocera. Do takich urządzeń, które zyskały i cały czas są w sercach klientów marki Triumph Adler możemy zaliczyć między innymi:

Triumph Adler P-C2480i

Jest to model A3, który drukuje w kolorze MFP. Drukuje z prędkością 24 str./min. A4 w mono i kolorze. Funkcje: drukarka sieciowa, skaner sieciowy, kopiarka. Posiada bardzo wydajne tonery startowe. Czarny jest na 3000 stron, CMY na 1500 stron.

Triumph Adler 3262i

Monochromatyczne urządzenia wielofunkcyjne pozwalają na drukowanie jedynie w czerni. Drukuję z prędkością 32 str./min. A4 mono. Do podstawowych funkcji możemy zaliczyć: drukarka sieciowa, skaner sieciowy, kopiarka. Do takich podstawowych cech produktów zaliczamy między innymi: niezwykłą wydajność, inteligencja i bezpieczeństwo, a także zastosowana technologia, która jest przyjazna dla środowiska.

Triumph Adler P-4020 MFP

Urządzenie charakteryzuje się prostotą-łatwe i proste drukowanie, skanowanie i kopiowanie każdego rodzaju materiałów. Warto wspomnieć, że jest to ekonomiczne, zaawansowane urządzenie, które pozwala wykonać wszystkie codzienne zadania. Niewielka, niezawodna drukarka laserowa będzie pasowała idealnie do twojego biura, kancelarii, aresztu śledczego, a nawet do szkoły czy pokoju nauczycielskiego. Drukuje aż z prędokością 40 str./min. A4 w mono, a co więcej toner startowy jest aż na 3600 stron.

 

Urządzenia moglibyśmy tak wymieniać i wymieniać. Jednakże jeśli jesteś zainteresowany zakupem jakiegoś urządzenia tej marki napisz lub zadzwoń do nas śmiało. Posiadamy szeroki wybór i asortyment tych urządzeń w przystępnej cenie.