fbpx
Serwis, dzierżawa, wynajem i naprawa kserokopiarek - Warszawa, Ursynów, Mokotów, Ochota

Jak wyłączyć aktualizacje drukarki Epson

17-08-2021 AdminSerwis

Firma Epson wydaje kolejne aktualizację co jakiś czas dla wielu swoich drukarek. Większość tych aktualizacji nie wpływa znacząco na drukarkę. Aktualizacje w głównej mierze nie są wydawane, aby poprawić wydajność drukarki. Są one wykonywane wyłącznie w celu zaprzestania używania tonerów/tuszy zamienników..

Jeśli zastosujesz się do instrukcji podanych w tym artykule, możesz bez problemu kontynuować używanie nieoryginalnych atramentów. Jeśli nie wyłączysz aktualizacji, posiadane wkłady staną się bezużyteczne. Jest to ciągła bitwa między producentami drukarek a dystrybutorami kaset zamiennych. Uważamy, że użytkownik końcowy ma prawo do używania tańszych materiałów eksploatacyjnych i nie powinien być uwięziony przez wielkie korporacje, które nadal wykorzystują konsumenta.

W każdym razie, postępuj zgodnie z instrukcjami na poniższym schemacie, a nie będziesz mieć żadnych problemów. Drukarki, których ostatnio dotyczą aktualizacje, obejmują wszystkie drukarki korzystające z wkładów Epson.

Uwaga: Chociaż poniższy schemat wskazuje, że dotyczy to Epson XP430, jest to ten sam proces dla wszystkich najnowszych drukarek Epson.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po co w ogóle wyłączać aktualizacje?
To jest bardzo dobre pytanie. Większość ludzi wydaje się, że jeśli nie zaktualizują swojego sprzętu, to przestanie działać lub w końcu sam się zniszczy. Prawie wszystkie automatyczne aktualizacje drukarek są obecnie zaprojektowane tak, aby wyłączać nieoryginalne wkłady. Producenci drukarek chcą utrzymać swój udział na rynku materiałów eksploatacyjnych do druku, więc będą nadal agresywnie stosować te taktyki. Dlaczego mieliby tego nie robić, skoro dzięki temu zarabiają pieniądze. Niestety teraz taka taktyka producentów drukarek staje się coraz bardziej powszechna, więc jeśli chcesz nadal używać nieoryginalne wkłady w swojej drukarce, musisz niestety wyłącz aktualizacje.

Jakie firmy wydają aktualizacje?
Prawie wszystkie firmy produkujące drukarki stosują te taktyki, próbując zniechęcić do korzystania z kompatybilnych wkładów. Jedyną firmą, która nie zastosowała tych podstępnych metod, jest Canon. HP wydaje się być obecnie najbardziej agresywną firmą, ponieważ wydaje aktualizację po aktualizacji do większości swoich drukarek, w tym starszych modeli. Zaczęli od wydania aktualizacji, które natychmiast zatrzymały działanie wszystkich nieoryginalnych wkładów, które już znajdowały się w drukarce.

Epson jest kolejnym producentem, który również stosuje podobną taktykę jak HP. Epson wydaje się być firmą, która jako pierwsza opracowała tę taktykę, a inni po prostu poszli w jej ślady. Brother również stosuje takie praktyki w mniejszym, a czasami w większym stopniu.

Należy więc pamiętać o wyłączeniu aktualizacji, aby mieć pewność, że zakupiony przez nas toner czy tusz nieoryginalny będzie działał w 100%.