fbpx
Serwis, dzierżawa, wynajem i naprawa kserokopiarek - Warszawa, Ursynów, Mokotów, Ochota

Aktualizacje od HP

29-09-2021 AdminSerwis

Materiały eksploatacyjne HP do druku spadły do rekordowo niskiego poziomu dzięki wydaniu kolejnego uaktualnienia oprogramowania sprzętowego drukarki w celu zwalczania podrabianych wkładów. Jakby ogół społeczeństwa nie cierpiał już wystarczająco, konsumenci muszą teraz wyrzucić zamienne wkłady i zapłacić wygórowane ceny, aby wymienić je na oryginale wkłady marki HP. Jeszcze kilka lat temu sprzedaż tonerów zamienników było dwukrotnie wyższa. Po mimo panującej sytuacji na świecie HP nie zwalnia tempa i z każdym miesiącem dzielnie walczy z osobami, które ni kupują oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. W głównej mierze udaje im się to. Jedna prosta aktualizacja od producenta potrafi spowodować, że większość zakupionych tuszy nie będzie nadawało się w ogóle do użytku.

Dotyczy to na przykład tuszy od HP z serii HP 955xl i HP905xl czy HP 650 . Twoje wkłady nie będą działać, jeśli nie wyłączysz automatycznych aktualizacji. Przy zakupie często o tym wspominamy. Jednakże i tak większość ludzi nie słucha tego i robi po swojemu. Jednak Twoim obowiązkiem jest pamiętać o tym, że gdy jesteś w posiadaniu drukarki marki HP to musisz wyłącz automatyczne aktualizacje, w przeciwnym razie wystąpią problemy.

Taktyki HP, jak długo tak naprawdę są przez nich stosowane? 

To doskonałe pytanie. Robią to od wielu lat i wydaje się, że im to nie przeszkadza. Co więcej, HP traci miliardy dolarów dochodu, aby walczyć z producentami zamienników. Codziennie się słyszy, jak ludzie twierdzą, że gdyby koszty nie były tak absurdalnie wysokie, kupiliby orygilane wkłady. Przeciętna populacja nie zdaje sobie sprawy, jak niskim kosztem są te wkłady produkowane w Chinach. Zarabianie na takich wkładach nie powinno kosztować więcej niż kilka PLN, ale HP zawyża ceny do absurdalnego poziomu.

Jak wyłączyć aktualizacje drukarki HP

Jeśli używasz nieoryginalnych wkładów HP, jedynym sposobem uniknięcia tego problemu jest wyłączenie automatycznych aktualizacji. Jeśli tego nie robisz i masz problemy, możesz winić tylko siebie. Poniższe kroki poprowadzą Cię przez proces wyłączania aktualizacji:

 1. Kliknij „Aktualizacja drukarki
 2. Kliknij „Ustawienia” na drukarce
 3. Kliknij „Opcje”
 4. Kliknij „Konserwacja drukarki”
 5. Kliknij „Nie sprawdzaj”
 6. Kliknij „Aktualizuj drukarkę”
 7. Kliknij „Nie” dla aktualizacji drukarki.

Innym scenariuszem, na który możesz się natknąć, jest następujący komunikat:

Zdecydowanie zaleca się, aby drukarka okresowo sprawdzała dostępność aktualizacji. Czy chcesz włączyć aktualizacje drukarki?

Uwaga: Podczas próby wyłączenia „Aktualizacji drukarki” może pojawić się komunikat

 1. „Funkcja została zablokowana przez osobę, która konfigurowała drukarkę”. à Kliknij „OK”
 2. Zaktualizuj drukarkę
 3. Sprawdź aktualizacje drukarki teraz
 4. Opcje aktualizacji drukarki Auto
 5. Wróć do ostatniego kroku, kliknij „Przywróć”
 6. Funkcja zablokowana (Ta funkcja została zablokowana przez osoba, która konfigurowała drukarkę.)
 7. Klikamy „Ok”
 8. Kliknij „Przywróć ustawienia fabryczne”
 9. Konserwacja drukarki
 10. Rozpocznij czysty rozmaz
 11. Zaktualizuj drukarkę
 12. Przywróć
 13. Przywróć ustawienia Przywróć ustawienia fabryczne
 14. Reset