fbpx
Serwis, dzierżawa, wynajem i naprawa kserokopiarek - Warszawa, Ursynów, Mokotów, Ochota

Komunikaty o błędach na wyświetlaczu w drukarkach marki Brother

18-11-2020 AdminSerwis

Duża część osób jest zwolennikami drukarek marki Brother. Trudno się nie dziwić, ponieważ są to bardzo dobre drukarki. Stosunek ceny do jakości jest jak najbardziej zachowany. Materiały eksploatacyjne są tanie, a sama naprawa drukarki jest prosta. W wyniku codziennego użytkowania drukarka może wyświetlić na swoim wyświetlaczu LCD jakiś komunikat o błędzie. W tym poście przychodzimy z pomocą i wyjaśnimy najczęściej pojawiające się komunikaty. Dzięki temu nie będziesz musiał oddawać drukarki do serwisu, a tym samym zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.

Komunikaty o błędach na wyświetlaczu LCD (przykładowe*):

  • BŁĄD WKŁADU – Wyjmij zespół bębna i kasetę tonera dla koloru pokazywanego na wyświetlaczu. Wyjmij kasetę tonera, a następnie ponownie zamontuj ją w bębnie. Ponownie włóż zespół bębna i kasetę tonera z powrotem do drukarki. Powtórz czynności dla każdego zespołu bębna i kasety tonera, aż komunikat o błędzie zniknie z wyświetlacza LCD.
  • Zacięcie XXX – Ostrożnie wyjmij zablokowany papier z obszaru, o którym mowa w rozdziale Zacięcie papieru oraz sposób jego usunięcia znajdziesz klikając w ten link 
  • Brak poj.na ton.- Zainstaluj ponownie zasobnik na zużyty toner.
  • Brak papieru – Włóż papier do podajnika i naciśnij przycisk Go lub włóż papier do szczeliny podajnika ręcznego. Jeśli problem nie został rozwiązany, rolka pobierania papieru może być zabrudzona. Wyczyść rolkę pobierania papieru. Czyszczenie rolki pobierania papieru znajdziesz klikając w ten link
  • Brak pasa – Ponownie zainstaluj zespół pasa. Jak wymienić zespół pasa znajdziesz pod tym linkiem.
  • NIE MOŻ. DR. 1A – Wyłącz zasilanie i otwórz górną pokrywę. Odczekaj 30 minut na odparowanie wilgoci znajdującej się wewnątrz urządzenia, a następnie zamknij górną pokrywę i włącz ponownie urządzenie.
  • Krótki papier – Otwórz tylną pokrywę (tylną tacę odbiorczą), aby móc usunąć zadrukowany papier z tyłu tacy odbiorczej. Usuń zadrukowane strony i naciśnij przycisk Go.
  • NIEWŁAŚCIWY ROZ. – Włóż do podajnika papieru taki sam rozmiar papieru jaki wybrano w sterowniku drukarki, a następnie naciśnij przycisk Go lub wybierz rozmiar papieru, jaki wybrano w ustawieniu ROZMIAR PODAJN.1 na panelu sterowania.

Są to przykładowe błędy oparte na drukarce Brother HL-3070CW.